Énidő – Krausz Tamás

Krausz Tamás

1 éve erősíti a csapatunkat váltós trimmingelő munkakörben. Saját elmondása szerint élvezi a munkáját, amihez az is hozzájárul, hogy jó kapcsolatot ápol a kollégáival és a főnökével. A dolgos hétköznapokban is fontos számára az énidő, ami leginkább a festést és a zenélést jelenti számára. 

Huszonéves fiatalként nem mindennapi hobbi a festészet. Honnan jött számodra a kikapcsolódásnak ez a formája?

Gyerekkoromban a nővérem gyakran ültetett le rajzolni, festeni, amikor nem lehetett az udvaron játszani. Akkoriban ez egy praktikus megoldás volt számára, én azonban beleszerettem az alkotásba. Az első nagyobb festményem úgy készült, hogy egy bútorlapra feszítettem ki egy édesanyámtól elkért lepedőt, aztán mikor éreztem, hogy ezt máskor is szívesen csinálnám, már megvettem minden szükséges kelléket hozzá. Sok motivációt jelentett az is, amikor a középiskolai rajzszakkörön a tanár az én rajzomat emelte ki, és az aztán az egyik dunaújvárosi lapban is megjelent. A festést később sem nőttem ki: felnőttként volt olyan időszak, amikor Németországban dolgoztam, ahol munka után néha magányosnak éreztem magam, így ez volt az, amivel egyedül is jól tudtam szórakozni. 

Milyen technikával és milyen témában alkotsz?  

Akrilt használok a festményeimhez, és leginkább az állatvilág inspirál. Eddig összesen kb. 20 képet készítettem főként magamnak, de szívesen ajándékozok belőle a családnak is. Az ágyammal szemben például egy elefántos képem van, nemrég pedig a barátnőmet leptem meg egy oroszlános alkotással.

Másik kedvelt elfoglaltságod a zene. Mesélsz erről is egy kicsit nekünk? 

Már fiatal koromban magával ragadott a zene, bár akkoriban inkább rap-et hallgattam, sőt két barátommal saját számokat is írtunk. Ma már technoban alkotok, eddig 11 kislemezem jelent meg, és Németországban egy válogatás CD-re is felkerült egy munkám.

A kollégáid hol hallgathatják meg a zenéid? 

Tom Kras néven készítek számokat, melyeket általában a Soundcloud-ra töltök fel. Nem vagyok benne biztos, hogy ez az elektronikus vonal minden munkatársam tetszését elnyeri, de nem a népszerűségért csinálom, hanem az alkotás élményéért. Amikor zenélek, minden mást kizárok magam körül, és csak arra koncentrálok. Zenélés közben maximálisan fel tudok töltődni, és ha ennek gyümölcse tetszik néhány embernek, annak csak örülök. 

Hallgass bele!